“Seçmeli dersler için son gün bugün”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Zekeriya Yayla, 10 Eylül Pazartesi günü ana sınıflarına ve birinci sınıflara yeni başlayan öğrenciler için okullara uyum eğitiminin başladığını, seçmeli dersler için son günün 12 Eylül olduğunu söyledi.

 “Seçmeli dersler için son gün bugün”
Yayla açıklamasında, “Yeni Eğitim sistemi (4+4+4) özellikle seçmeli dersler konusunda önemli değişiklikler getirmektedir. Kur'an ve temel dini bilgiler vb gibi seçmeli dersler ilk kez 5 ve 9.sınıflara başlayan öğrenciler tarafından seçilebilecektir. Bu derslerin seçilebilmesi için en az 10 öğrencinin 12 Eylül Çarşamba gününe kadar okul müdürlüklerine dilekçe verilmesi gerekmektedir. Bu konuda tüm idareci arkadaşlarımızın duyarlı davranacağından şüphemiz yoktur.

Dersi okutacak öğretmenin okulda bulunmaması dersin seçilmemesi için mazeret olamaz. Bu sistemde seçmeli dersler ve yönlendirme önemli olduğuna göre yeterli sayıda öğretmeni atamak Bakanlığın görevidir ve bu görevini yerine getirmek zorundadır. Öğretmen bulmak birinci derecede bakanlığın görevidir. Velilerimiz bu konuda yeterince bilgilenmeli ve gerekirse seçmeli derslerin seçimi okulların açıldığı ilk hafta da yapılabilmelidir.

2012-2013 eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle tüm Eğitim çalışanlarına ve halkımıza saygılar sunarım” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138