Tersanelerde İstihdam Garantili ''Gemi Montaj'' Kursu

Yalova Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Sefine Tersanesi ve Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan “Gemi Montajcısı” kursu protokolü imzalandı.

Tersanelerde İstihdam Garantili ''Gemi Montaj'' Kursu

İstihdam garantili mesleki eğitim kursu hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE;''Kurumumuz ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği” başlatılmıştır. Bu kapsamda İŞKUR İl Müdürlüğü olarak işverenlerimizin kalifiye eleman ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve işsizlere meslek kazandırmak için istihdam garantili kurslar ve meslek edindirme kurslarını açmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz Mesleki Eğitimlerle istihdamın arttırılmasını, işsizliğin azaltılarak işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesini amaçlamaktayız. İŞKUR olarak her yıl yaptığımız işgücü piyasası analizlerinde işverenlerimizce en fazla aranan ve temininde güçlük çekilen meslekleri belirleyerek bu alanlarda mesleki eğitimler düzenlemeye gayret ediyoruz. “Gemi Montajcılığı” mesleği de ilimizde açık iş olarak işverenlerimizce en fazla tercih edilen meslekler kapsamında olup iş piyasasındaki nitelikli eleman açığın azaltılması ve mesleki eğitim sonrası kursiyerlerin istihdamı temel hedefimiz.'' ifadelerini kullandı.

Erhan Dede, ayrıca 2 Nisan 2019 tarihinde başlayacak olan istihdam garantili mesleki eğitim kursu 27 Ağustosta 2019 son bulacak. İşyerinde düzenlenecek olan kursta teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimlerde verilecek. Ayrıca kursiyerlere İŞKUR İl Müdürlüğü'nce günlük Zaruri giderleri ödenecek olup genel sağlık sigortası ve iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanacak.  Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlerin, kurs sonunda MEB onaylı “Gemi Montajcısı” sertifikası alarak kurs düzenlenen işletmede istihdamlarının sağlanacağını belirtti.

YORUM EKLE

banner137

banner138