TOBB’dan Yalova’ya Kız Meslek Lisesi

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Özel’in geçtiğimiz hafta düzenlenen basın toplantısında dile getirdiği TOBB Başkanı’ndan Yalova’ya Kız Meslek Lisesi sözü hayata geçiyor.

TOBB’dan Yalova’ya Kız Meslek Lisesi
Bugün saat 15’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ankara’da gerçekleştirilecek olan “Yalova Kız Meslek Lisesi Protokol Töreni ile Yalova’ya Kız Meslek Lisesi kazandırılacak. Protokol töreni Yalova Valisi Esengül Civelek ve YTSO Başkanı’nın da katılacağı törenle gerçekleşecek.

YTSO Başkanı Celal Özel, geçtiğimiz hafta düzenlenen basın toplantısında önümüzdeki günlerde konuyla ilgili protokolün imzalanacağını belirterek yaşanan süreci şöyle anlatmıştı: “Şubat ayında ‘İş Dünyasına Yön Verenler Ödül Töreni’nde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Yalova’nın Kız Meslek Lisesi ihtiyacını gündeme getirmiş ve 16 derslikli bir kız meslek lisesi için Hisarcıklıoğlu’ndan söz almıştık. “Türkiye’nin tek kadın valisinin bulunduğu ile yakışır bir şekilde, kızlarımızın eğitimi için önemli olan Kız Meslek Lisesi projemizi TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da desteğiyle hayata geçiriyoruz. Umuyorum açılışını da yine hep beraber, aynı coşku ve heyecanla, bu sefer Yalovalı genç kızlarımızın da katılımıyla yapacağız” 

YORUM EKLE

banner137

banner138