Trafik güvenliği için eğitim verecekler

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında trafik kazalarında yaşanan ölümlerin azaltılması için yarın saat 14.00’te Gazipaşa Caddesi’ndeki lunapark alanında sergi açacak ve eğitim gerçekleştirecek.

Trafik güvenliği için eğitim verecekler
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bakanlık, kurum ve kuruluş temsilcilerinin katkılarıyla hazırlanan “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı”na ilişkin genelge kapsamında meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerin %50 azaltılması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzce Gazipaşa Caddesi Lunapark yanındaki alanda 25 -26 Mayıs 2013 günü sergi açılacak ve eğitim etkinlikleri düzenlenecektir. Yapılan sergide; Hassas yol kullanıcısı çocuklarımıza “Gezici Çocuk Trafik Eğitim Parkı” eğitim alanı oluşturularak trafik konusunda uygulamalı eğitim verilecek. Sürücü ve yolculara “İleri Doğru Hareketli Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” ile emniyet kemeri takmanın önemi uygulamalı olarak gösterilecek” denildi. 

Alkolün yol kullanıcıları üzerindeki etkisinin gösterilmesi amacıyla alkol gözlüğüyle uygulamalı eğitim yapılacak ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen projeler tanıtılacak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi Müdürlüğünün Ulusal Gençlik Kamplarının tanıtımı, Seyyah Ulu Çınar adlı proje kapsamında gezi programlarının tanıtımı ve kayıtları, Yaz Spor Okullarının duyurulması ve kayıtlarının yapılması için ise stant kurulacak. Ayrıca Yalova TÜVTÜRK Yalı Taşıt Muayene İstasyonu yetkililerince Seyyar Araç Muayene İstasyonu kurularak araç muayene işlemlerinin yapılışına dair tanıtım yapılacak.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138