TÜKD Bursiyerlerle Yemekte Buluştu

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi tarafından düzenlenen tanışma ve kaynaşma gecesinde dernek yöneticileri ve bursiyerler bir araya geldi.

TÜKD Bursiyerlerle Yemekte Buluştu

TÜKD Yalova Şubesi üniversite eğitimi alan kızlara burs vererek onların eğitimlerine katkı sunuyor. Bu çerçevede her yıl bursiyerler ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile bir tanışma ve kaynaşma gecesi düzenleniyor. Dernek yöneticileri bu yılki yemekte bursiyer öğrencilerle bir araya geldi. Gecede konuşan TÜKD Yalova Şube Başkanı Leyla Keğaz kadınların eğitiminin önemine vurgu yaptı. Bu anlamda yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Keğaz, yeni bursiyerleri de, “Aramıza hoş geldiniz” diyerek selamladı.
Hep birlikte yemek yiyen ve sohbet eden TÜKD Yalova Şubesi yöneticileri ile bursiyer öğrenciler, istişarelerde bulundular. Tanışma ve kaynaşma yemeği sonrasında bir açıklama yapan TÜKD Yalova Şube Başkanı Leyla Keğaz, “TÜKD Yalova ailesi geleneksel tanışma yemeğimizi Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılı kutlamaları vesilesiyle üyeler ve bursiyerlerimizle daha coşkulu ve samimi bir ortamda, hayatımıza anlamlı ve özel anılar ekleyerek gerçekleştirdik. Birlik ve beraberliğin önemini bilen canlar iyi ki yanımızdaydılar, çok teşekkür ederiz. İstedikleri halde katılamayan dostlarımız manevi destekleriyle yanımızdaydılar gönüllerimiz her zaman bir arada, sağ olsunlar. Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru yol alırken daha anlamlı ve faydalı etkinliklerde hep birlikte olmak dileğiyle, sevgilerimizi sunarız” dedi.

YORUM EKLE