Üniversite açılışına Cumhurbaşkanı davetli

Yalova Üniversitesi’nin yeni dönem açılışı için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü davet ettiklerini belirten Rektör Prof.Dr.Niyazi Eruslu, “Cumhurbaşkanımızdan söz aldık.İnşallah kendilerinin sağlık problemi olmazsa ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek açılışımızda bizleri onurlandıracaktır” dedi.

Üniversite açılışına Cumhurbaşkanı davetli
 “Üniversitemiz, öğretim elemanlarının da öğrencilerin de gözdesi”

Yalova Üniversitesi’yle ilgili bilgilendirmede bulunun Rektör Eruslu, Yalova Üniversitesi’nin öğretim elemanlarının yanısıra öğrenciler tarafından da tercih edilen bir üniversite olduğuna vurgu yaptı.Eruslu, “Bir öğretim üyesi alacağız diyelim ki, 270kişi başvuruyor.Termal Meslek Yüksekokulumuzda 5 profesörümüz var. Yalova’nın coğrafi konumu ve ikliminin de bu tercihte etkisi var.

Mühendislik Fakültemiz geçen yıl en çok tercih edilen Mühendislik Fakültesi oldu.En çok Meslek Yüksekokulu programı açan yine bizim üniversitemiz. Geçtiğimiz dönem üniversiteler içerisinde faaliyeti en fazla olan üçüncü üniversite olduk. İnşallah Yalova’ya şehir üniversitesi kazandıracağız. 24 saat canlı, doğa dostu, akıllı bina olacak üniversite binamız. Yeni dönemde bu gösterdiğimiz özene paralel olarak üç rektör yardımcımızı da yapı işlerinden sorumlu yaptık” diye konuştu.

Çekirdekleşme evresini geçtik hedefimiz büyüme….

İkinci kez göreve getirilen Eruslu,yeni dönem hedefleriyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Hedefimiz dört seneydi.Ancak ne kadar çalışırsanız çalışın, icraat gözükmediği takdirde olmuyor. 4 sene arsayı almak için uğraştık. Her işte kuluçka, çekirdekleşme ve büyüme evreleri vardır. Çekirdekleşme evresini aşıyoruz, artık önümüzde büyüme hedefimiz var” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138