Vali Yılmaz’dan Okul Çevrelerinde Habersiz Denetim

Okul çevrelerinin güvenliği konusunda hassas davranışları ile dikkat çeken Yalova Valisi Tuğba Yılmaz düzenlediği habersiz denetimlerle de bu hassasiyetini ortaya koymayı sürdürüyor.

Vali Yılmaz’dan Okul Çevrelerinde Habersiz Denetim

Yalova Valisi Tuğba yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık,  İl Jandarma Komutanı Alb. Ali Gemalmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ile birlikte Okul Çevre Güvenliği kapsamında uygulanan tedbirleri yerinde incelemek için okul çıkış saatinde sivil bir araçla habersiz denetimlerde bulundu. Vali Yılmaz gerçekleştirdiği habersiz denetimlerde, okul çevresinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin valilik tarafından alınan kararların uygulanması yönünde, okullarda görevlendirilen Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri ile Okul Müdürlerinden son durum hakkında bilgi aldı. Habersiz denetimler esnasında okul çıkış saatinde öğrenciler ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan vali Yılmaz`a, vatandaşlar alınan tedbirlerden dolayı teşekkür ettiler.  Bir okulu da gezen Yılmaz ders bitiminde müzik çalışmalarına devam eden öğrencilerle bir süre sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, öğrencilerin kaliteli, sağlıklı, güvenli bir eğitim alabilmeleri için Okul Çevre Güvenliğine ilişkin alınan kararların titizlikle uygulanması, okul çevresinde velililerimiz dışında kimsenin bulundurulmaması, okul çevrelerinde bulunan park, bahçe, umuma açık yerler, internet kafeler ve metruk binalar ile okul servislerinin denetimlerinin de ara verilmeden hassasiyetle devam ettirilmesi talimatını yeniledi.

YORUM EKLE