Yalova Lisesi İçin Müjdeli Haber

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Yalova'nın eğitim planlamalarına ilişkin bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti. Genel Müdür Gür, Yalova Lisesinin yeni binasına ait projenin Bakanlık tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

Yalova Lisesi İçin Müjdeli Haber

Yeni eğitim öğretim yılının ikinci haftasına başlarken Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, eğitim planlamaları hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti. Yalova Lisesine ait sahada incelemelerde bulunan Genel Müdür Gür, Yalova Lisesinin yeni binasına ait projenin Bakanlık tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

Esenköy Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Hizmet Kapasitesini Artırıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından karşılanan Gür, ilk ziyaretini Çınarcık Esenköy Hizmet içi Eğitim Enstitüsüne gerçekleştirdi ve enstitü çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakanlığın öğretmenlerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi önceliği kapsamında Esenköy Hizmet içi Eğitim Enstitüsünün daha dinamik ve aktif bir yapıya kavuşması için gerekli çalışmaların başlatılmasının yanında ihtiyaç duyulan bakım-onarım faaliyetlerinin de gerçekleştirilmesi ve enstitü altyapısının yenilenmesi konusunda da karara varıldı.

Köy Yaşam Merkezlerimiz Yaşamlara Dokunmaya ve Üretmeye Başladı

Kullanılmayan köy okulu binalarının anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmesi doğrultusunda Bakanlığımızca başlatılan Köy Yaşam Merkezleri Projesi kapsamında ilimizde hayata geçirilen sekiz merkezden biri olan Şenköy Köy Yaşam Merkezini ziyaret eden Gür, burada kursiyerler tarafından yapılan el işi ürünlerin sergilendiği alanı gezerek ürünlere ilişkin bilgi edindi. Köy yaşam merkezlerimizin ilimizdeki köylerin de yaşam merkezi olacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe de ilimizde hayata geçirilecek olan diğer köy yaşam merkezlerine ilişkin bilgi verdi. Ayrıca çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamak ver aile içi iletişimi desteklemek amacıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında eğitime katılan velilerle de bir araya gelinerek projeye ilişkin paylaşımlarda bulunuldu.

Yalova Lisesine İlişkin Müjdeli Haber

Çınarcık ziyaretlerinin ardından Yalova Lisesine geçen Gür, Yalova Lisesine ait sahada incelemelerde bulunarak Yalova Lisesinin yeni binasına ait projenin Bakanlık tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

Devam Eden Eğitim Yatırımları İncelendi

Genel Müdür Umut Gür, Yalova Lisesinin ardından inşaatı devam eden okullara ait alanları ziyaret etti. Saha çalışmalarını yerinde inceleyen Gür, çalışmalarla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından da bilgilendirildi.

Yatırım Taleplerimiz Bakanlığımıza İletildi

Gür, programının son durağı olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ilimizdeki eğitim yatırımları ve yatırım talepleri konusunda bir bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda ilimize ait eğitim yatırımı planlamaları ve yeni okul talepleri de İl Milli Eğitim Müdürü Akmeşe tarafından Genel Müdür Gür’e kapsamlı bir şekilde aktarıldı. Toplantıda Genel Müdür Gür, Yalova ili genelindeki alt yapının güçlendirilmesiyle ilgili olarak projelerin tamamlanma aşamasında olduğunu ve ilgili projelere ait bütçelerin ayrılmış olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 15:26
YORUM EKLE