"YALOVA ÜNİVERSİTESİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK"

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yeni binasına taşındı ayrıca yapımı tamamlanan merkezi araştırma laboratuvarı da faaliyete geçti. Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır, "Yalova Üniversitenin Marmara bölgesinde cazibe merkezli bir eğitim yuvası haline gelecek" dedi.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yeni binasına taşındı ayrıca yapımı tamamlanan merkezi araştırma laboratuvarı da faaliyete geçti. Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır, "Yalova Üniversitenin Marmara bölgesinde  cazibe merkezli bir eğitim yuvası haline gelecek" dedi.


Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Prof. Dr. Mustafa Öksüz ile birlikte, yapımı tamamlanan Mühendislik Fakültesi yeni binasının dersliklerini ve idari ofislerini, Merkezi Araştırma Laboratuvarının ilgili birimlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Ziyaretleri sırasında öğrencilerle de bir araya gelen Prof. Gökkır öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.  Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Mustafa Öztaş’ı da dekanlıkta ziyaret eden Prof.Dr.Gökkır, Fakülte binasının inşa edilmesinden başlayarak, taşınma süreci aşamasında kadar emeği geçen herkese teşekkür ederek, yeni fakülte binasının ilimize ve üniversitemize hayırlı olmasını dilediler. Boşaltılan eski Mühendislik Fakültesi binasının da Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmesinden üniversite yönetimi olarak memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Merkez yerleşkede yapımı devam eden binaların üniversitenin eğitim kalitesine ve gelişim sürecine büyük katkılar sunacağına vurgu yapan Prof.Dr.Gökkır  Yalova Üniversitenin Marmara bölgesinde  cazibe merkezli bir eğitim yuvası haline geleceğini belirttiler.

 

YORUM EKLE