Yalovalı Gençlerden, “Genç Adımlar”

Yalova Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bilgilendirme ve önleme faaliyetleri birimi yine bir ilke imza atarak genç adımlar kampa isimli bir projeyi hayata gerçekleştirdi.

Yalovalı Gençlerden, “Genç Adımlar”

Kırşehir Ahi Evran gençlik kampında Yalovalı lise öğrencilerinin katılımıyla 4 gün, 4 gece, “terörle mücadele” temalı bir program gerçekleştirildi. Programda Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen öğrenciler arasında birlikte yaşama refleksinin geliştirilmesi ve önyargıların kırılması Toplumun en önemli sorunu olan terörün ortadan kaldırılmasında gençlerin ortak akılla hareket edebilmelerini sağlamaya yönelik etkinlik ve faaliyetler düzenlenerek milli birlik- beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirildi. Yalova Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bilgilendirme ve önleme faaliyetleri birimi programın ülke bayrak ve toprak gibi kutsal değerlere duyulan sevginin artırılması ve bu sayede savunmasız ve sahipsiz gördükleri çocuklara ve gençlere el uzatan terör örgütlerinin ve suç odaklarının kurduğu tuzakları düşmelerinin önlenmesi amaçladığını belirtti. Proje sorumlusu Vildan Şimşek yaptığı açıklamada öncelikle çocuklarını bizlere emanet eden öğrenci Ailelerine ve desteğini esirgemeyen okul idarecilerine teşekkürlerini sundu.

İlk kez gençlik kampına katılan öğrenciler ile birçok sportif ve sanatsal etkinlikler yapılarak takım ruhunun geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapılmış bu etkinlikler öğrenciler tarafından büyük beğeni kazandı.

YORUM EKLE