Yalovalı memur adaylarının sınav heyecanı

Genç işsizliğin yoğun olduğu Yalova’da, Yalovalı adayların da sabırsızlıkla beklediği devlet memuru olma yolunda önemli bir aşama olan ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) hafta sonu gerçekleştirilecek.

Yalovalı memur adaylarının sınav heyecanı
KPSS Sınavı, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM),  159 il ve ilçe merkezi ile Lefkoşa’da 22 Eylül cumartesi günü ön lisans ve 23 Eylül Pazar günü ise ortaöğretim düzeyinde olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilecek.

Cumartesi ve pazar günleri yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı saat 09.30’da başlayacak ve adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden toplam 120 soru sorulacak.

KPSS Sınavına beklenenin üzerinde başvuru olması nedeniyle sınav, iki ayrı günde yapılacak. Hafta sonu gerçekleştirilecek sınava ön lisans düzeyinde  743 bin 570, ortaöğretim düzeyinde ise 2 milyon 45 bin 962 olmak üzere toplam 2 milyon 789 bin 532 aday katılım gösterecek.

Sınava katılmak isteyen adayların sınav giriş belgelerini TC743 Kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM’nin ''//ais.osym.gov.tr'' adresinden edinebilecekleri ve sınava girilecek merkezin bina ve salon bilgileri ile adayın fotoğrafının bu belge üzerinde yer alacağı belirtildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138