Yücebilgili Koleji Avrupalı misafirlerini ağırladı

Avrupa Birliği Bakanlığınca yürütülen Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Pogramı kapsamında İspanya, Romanya ve Polonya’dan gelen yaklaşık 30 Kişilik öğrenci ve öğretmen grubu 6 gün süreyle proje ortakları olan Yücebilgili Koleji’nin misafiri oldu.

Yücebilgili Koleji Avrupalı misafirlerini ağırladı
Yücebilgili Koleji’nde gerçekleşen toplantılarda kültür, dil, eğitim konularında görüş alışverişi yapıldı. Ev sahibi okul ile  misafir ülke öğrenci ve öğretmenleri birbirlerinin kültürlerini daha yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirten Okul Müdürü Sedat Kınay “İçinde bulunduğumuz zaman diliminde AB ye üyelik girişimleri devam ederken Avrupa ülkeleri ile yapılan her ortak girişim ülkemiz ve insanımız açısından son derece önemli ve değerlidir.

Ortağı bulunduğumuz bu uluslararası proje birlikteliği ile farklı kültürlerin ortak ilgi alanlarını yakalama, aynı zamanda zenginlik ve güzellikleri paylaşma fırsatı elde ediyoruz. Bu durum öğrencilerimizin özgüvenine katkı sağlamakta ve onların yabancı dillerini kullanma ve geliştirmelerine fırsat vererek bir motivasyon aracı olmaktadır. Ekim ayında Romanya’da yapılan ilk toplantının ardından 2. Toplantıya Türkiye olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Mayıs ayında Polonya’da yapılacak olan 3. toplantıya 8 öğrenci ve 4 öğretmenle katılacaklarını belirten Kınay yaklaşık bir hafta süren birlikteliğin sonunda misafir ülke öğrenci ve öğretmenlerinin çok iyi izlenimlerle ülkelerine döndüklerini ifade etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138