100 esnaftan, “Önümüzden minibüs geçsin” talebi

Esnaf, Yalova Belediyesi’nin alternatif çevre yolunun hizmete girmesiyle birlikte başlayacağı Şehit Ömer Faydalı Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi’nde ağır vasıta ve minibüs yasağı uygulamasına karşı imza topluyor.

100 esnaftan, “Önümüzden minibüs geçsin” talebi
Şehit Ömer Faydalı Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi’nde ağır vasıta ve minibüs yasağı uygulamasına karşı imza topladıklarını söyleyen Ahmet Yılmaz ve Serhat Eren, topladıkları 100 imzayı Yalova Belediyesi ile Belediye Meclisi’nde grupları bulunan AKP, CHP ve DP İl Başkanlıklarına teslim edeceklerini belirtti.

Uygulamada ağır vasıtaların şehir içinden geçmemesini olumlu olarak değerlendiren 100 esnaf, ana caddelerden ise minibüslerin geçmesinden yana. Yalova Belediyesi’ne verilen dilekçede, “Bizler, Cumhuriyet Caddesi ve Şehit Ömer Faydalı Bulvarı esnafları olarak belediyenizin yakın zamanda uygulamaya sokacağını öğrendiğimiz trafik uygulaması dolayısıyla mağdur olacağımızı biliyoruz.

Dolayısıyla bu uygulamanın kaldırılmasını, bundan sonra yapılacak uygulamaların da bizlere sorularak yapılmasını istiyoruz.” ifadeleri yer alıyor. Böylece yaklaşık 100 cadde esnafı uygulama henüz başlamadan verdikleri dilekçe ile, uygulamadan vazgeçilmesini istedi.
 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138