6 Dakikada 5 Liralık Artış Olur mu?

İDO’nun fiyat politikasına tepkiler sürüyor. Sefer saatinin yaklaşmasıyla beraber bilet fiyatlarının yüzde yüzün üzerinde artış göstermesi Yalovalı yolcuları çileden çıkartıyor.

6 Dakikada 5 Liralık Artış Olur mu?
 Yalova kalkışlı Pendik seferinde karşılaştığı fiyatlar karşısında şaşkınlığını dile getiren Birben Yüce adlı yolcu, “Pendik’e gelirken 7 Liraya geldim. Şimdi Pendik’ten Yalova’ya dönüyorum, sefer saatine 20 dakika var.  Bilet gişesinde fiyatın 17 Liraya çıktığını söylediler. Bu çok abartılı bir artış. Aynı güzergahta bu kadar farklı           fiyatların uygulanması yolcuları çok zor durumda bırakıyor. Bu kadarı da fazla. Başka alternatif olmadığı için mecburen  İDO’yla gidip geliyoruz. Ben bir emekliyim. Bu kadar sürpriz fiyatlar 45 dakikalık bir yolda  çok anlamsız. Daha makul olması lazım” diyerek farklı fiyat uygulamalarının kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

Yalova-Pendik arasında yolculuk yapan başka bir yolcu da “Sefer saatine 15 dakika kala bilet kuyruğunda bekliyoruz. Bize sıra gelene kadar  6 dakikalık süre içerisinde  bilet gişesinde bilet alan yolcunun ödediği paradan 5 Lira daha fazla ödemek zorunda kaldık. Yani bilet kuyruğunda beklerken bile fiyatlarda bu kadar artış olması hiç adil değil” diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138