Adalar hattında günde 150 yolcu

Dentur Avrasya tarafından yürütülen Yalova - Adalar deniz seferleri, günde ortalama 150 yolcuyu Yalova’dan Büyükada ve Heybeliada’ya ulaştırıyor.

Adalar hattında günde 150 yolcu
Dentur Avrasya bilet satış gişesi sorumlusu Bülent Bayraktar, seferlerin günde bire düşmesiyle birlikte talebin belli bir seviyeye oturduğunu ifade ederek, “Bugün 123 biletli yolcumuz vardı, dün ise bu sayı 138’di. Hafta sonları daha kalabalık oluyor ama ortalama bu sayılarla sefer yapıyoruz bugünlerde. Her sabah 11.30’da Yalova’dan kalkış, akşam 18.00’de Heybeliada’dan, 18.15’te ise Büyükada’dan dönüş oluyor. Ancak kış aylarında bu seferler yine aynı şekilde Adalar’a sürer mi, yoksa kesintiye uğrar mı, onu şimdiden bilme imkanımız yok” diye konuştu.

İDO Kartal Terminali’ni Dentur da kullanacak

İDO’nun Cumhuriyet Meydanı’nın kıyısında yapımı süren yeni Kartal terminalinde kendilerinin de bankosu olacağını belirten Bayraktar, yeni yerlerine bir iki haftaya kadar geçmeyi beklediklerini, çalışmaların burada sürdüğünü dile getirdi. Halen elektrik aksamları döşenen ve iç tefrişatı tamamlanmaya çalışılan Kartal terminalinin hizmete girdikten sonra, İDO Kartal-Yalova seferleri yeniden bu iskeleye alınacak. 

YORUM EKLE

banner137

banner138