AHŞAP ÜRÜNLERDE UV VERNİKLEME MAKİNESİ PROJESİ TANITILDI

Yalova Üniversitesi ile Koru Ağaç İşleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. işbirliğiyle “Ahşap Ürünlerde UV Vernikleme Makinesi” projesinin açılış töreni Koru Beldesinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

AHŞAP ÜRÜNLERDE UV VERNİKLEME MAKİNESİ PROJESİ TANITILDI
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Müdürlüğü tarafından ‘2012 yılı AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’ kapsamında desteklenen projenin açılışında Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım Yalova Üniversitesi Genel Sekreteri Adem Taşcı ve Polimer Mühendisliği öğretim üyeleri hazır bulundu. Törende konuşan Prof. Yıldırım, projenin firmaların üretim kapasitesi ve ürün kalitesinin artırılması yönünde büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Doç. Dr. Mehmet Atilla Taşdelen’in danışmanlığında gerçekleşen proje sayesinde 72 saat gibi uzun bir süreyle gerçekleşen ahşap malzemelerin verniklenmesi 10 dakika gibi kısa bir süreye indirilebiliyor. Böylelikle sıcaklık ve nem gibi dış etkenlerden kaynaklanan hatalı ürün miktarı azaltıla bimekte. Ayrıca vernikleme sırasında ortaya çıkan insan sağlığına zararlı uçucu organik çözücülerin de miktarı minumum seviye düşürülmüş oluyor. UV Vernikleme makinasıyla firma hem daha kaliteli ürünler üretirken hem de üretim sırasında işçi sağlığını korunmasını sağlıyor.

 

YORUM EKLE