Ayakkabı tamircilerinin yüzü gülüyor

Durgun geçen yaz döneminin ardından, sonbaharla birlikte ayakkabı tamircilerinin yolunu tutan Yalovalılar, ayakkabı tamircilerinin yüzünü güldürüyor.

Ayakkabı tamircilerinin yüzü gülüyor
Kurtuluş Sokak’taki tamir atölyesinde hizmet veren emektar ayakkabı ustası Hamdi Olgun, mevsim değişikliği sebebiyle işlerinde yaşanan artıştan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Ayakkabı sektörünü istila eden Çin malı ayakkabıların ucuza satılmasının ayakkabı tamircilerinin işlerini olumsuz etkilediğini dile getiren ayakkabı ustası Hamdi Olgun, vatandaş tamir ettirmek yerine çoğu zaman ucuz ayakkabıları satın almayı tercih ediyor, bu durum ayakkabı tamircilerinin işlerini de etkiliyor. Ayrıca sezon sonu yapılan kampanyalar ve alışveriş merkezlerinin artmasıyla taksitli satış avantajları da işimizi etkileyen unsurların başında geliyor” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Ayakkabı tamircisi Hamdi Olgun, yazın işlerinin durgun olduğunu ancak okulların açılması ve sezon değişikliği sebebiyle işlerinde az da olsa açılma olduğunu bundan sonra da kış sezonuyla birlikte işlerin artmasını ümit ettiğini söyledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138