Becan’dan Liste Hatırlatması

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, üyelere askıya çıkan listeleri kontrol etmeleri çağrısında bulundu. Becan seçimlerin planlandığı gibi 12 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini vurguladı.

Becan’dan Liste Hatırlatması

YTSO oda seçimleri için gün saymaya başladı. Daha önceden bir kez ertelenen seçimler için 12 Nisan 2018 Perşembe günü için tarih verilmişti. YTSO Başkanı Tahsin Becan takvime uygun olarak belirtilen tarihte Yalova Lisesi Spor Salonunda seçimi gerçekleştireceklerini dile getirdi.

13 Grupta 4 bin üyenin sandık başına gitmesini beklediklerini vurgulayan Becan, “Oda seçimlerini 12 Nisan 2017 Perşembe Günü yapacağız. Gruplar çalışmalara başladı. Bizim seçim sistemine göre öncelikle herkes önce gruplarında çalışıyor. 13 grupta toplamda 4 bin üye oy kullanacak. Gruplardan 33 meclis üyesi çıkacak. Gruplarından çıkanlar ardından başkan ve yönetim kurulunu belirliyorlar. Ben grubumdan çıkarsam başkanlık için yeniden aday olduğumu deklare etmiştim. Bu kararlılığım sürüyor. Şu ana kadar başkaca aday açıklaması duymadım. Ama ilerleyen günlerde bu konu daha da netleşir” dedi. Becan seçimin 1 hafta sonrasında gruplarından çıkan meclis üyelerinin ise yapacağı seçimle yönetimi belirleyeceğini hatırlattı.

YORUM EKLE