Çifçiler bu fırsatı kaçırmamalı

Yalova Ziraat odası başkanı Şaban Beşli çiftçileri Zİraat Odasına kayıtlı olup aidatlarını ödeyemeyen tüm üreticilerinin borçlarının faizlerini ve ana borcun yüzde’50’sini silindiğini açıklamıştı.Çifçiler yönetimin aldığı müjdeli haberi alır almaz ödeme fırsatıı değerlendirmeye başladı.

Çifçiler bu fırsatı kaçırmamalı
El birliği ile çifçileri kalkındırmalıyız.

Bir çok defa yaralar alan çiftçilere ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Beşli üreticinin son aylarda yaşanan 2 doğal afet ile de kötü etkilendiğini ve sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “Ziraat Odası yönetim kurulu ve meclisi olarak bunun için bir karar aldık. Daha önce odaya aidat borcu olan üyelerimizin borçların faizlerini tamamen sildik ve ana borcun yüzde 50’sini alma kararı aldık. Bu kararı da birlikle paylaştık ve onay aldık. Biz de bütün odaya üye olan çiftçileri köy köy dolaşarak bu durum hakkında bilgilendiriyoruz. Zor durumda olan çiftçileri aidat konusunda mağdur etmemek istedik” dedi. 

Şu ana kadar hiçbir çiftçiye yasal işlem yapılmadığını, mağduriyet konularında oda olarak her zaman çiftçilerin yanında olduğunu bildiren Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli Şu ana kadar gezdiğimiz köylerde memnuniyetle karşılaşıyor.Kısa sürede dönüşümler başladı. Çifçilerimiz ödeme konusunda duyarlı davranıyor. Bu zamana kadar hiçbir üreticimize cezai işlem uygulamadık, umarım uygulamak zorundada kalmayız. Bilgi verdiğimiz her çifçimiz üreticimiz dönüş yapmaya başladı. Umarım bu böyle gider.”dedi 
YORUM EKLE

banner137

banner138