Esnafa Kredi müjdesi

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muammer Şener, esnafa kredi müjdesi verdi.

Esnafa Kredi müjdesi
Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muammer Şener, yapılan düzenlemeyle 1 Mayıs 2013’ten itibaren esnaf kredi faiz oranlarında ve kesintilerinde indirime gidildiğini söyledi.

Yalovalı esnafları söz konusu yeni düzenlemeyle ilgili olarak bilgilendiren Şener yeni faiz oranları ile ilgili şöyle konuştu:  “Sayın Başbakanımızın da açıklamış olduğu üzere, 1 Mayıs 2013 tarihinden geçerli olmak üzere, vadesi bir yıla kadar olan kredilere uygulanacak faiz oranı %4 (Bankaca bu krediler için belirlenen cari faiz oranı %8), vadesi 1 yıldan fazla olan krediler için uygulanacak faiz oranı ise %5 (Bankaca bu krediler için belirlenen cari faiz oranı %10) olarak yeniden belirlenmiştir.

%3 olan bloke sermaye kesintisi %1.5’e,  %2 olan Kooperatif masraf karşılığı kesintisi %1.5’e ve %1 olan üst kuruluş katılım payı kesintisi %0.5 (binde beşe) düşürülmüştür. Risk fonu kesintisi ise aynen (%1) devam etmektedir. Yapılan bu düzenleme ile toplamda %7 olan kesinti oranımız %4.5 gibi makul bir seviyeye çekilmiş bulunmaktadır. Ayrıca, bankaca alınan istihbarat ücretleri tamamen kaldırılmış ve %1 olan Banka komisyon oranı %0.5’e düşürülmüştür” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138