Garden AŞ’de çalışmalar sürüyor

TİGEM arazisinin içindeki 1541 dönümlük arazinin 3 ay once süs bitkileri sektörüne tahsis edilmesinin ardından Yalova Garden AŞ’nin arazideki çalışmaları dur durak bilmeden sürüyor.

Garden AŞ’de çalışmalar sürüyor
30 yıl süreyle Garden AŞ’nin yönetiminde olacak olan arazide süs bitkileri üretimi, satış ve sergi alanları oluşturulmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Arazinin çevresinin demir çit ve tel örgüyle kaplanırken, bir yandan da araçlar üreticilerin parsellerini oluşturmak için çalışıyor. 42 süs bitkisi üreticisinin bir araya gelerek kurduğu Garden AŞ’nin yapacağı çalışmalarla, arazi 42 minik parçaya ayrılarak her üreticiye belli bir üretim, sergi ve satış alanı ayrılacak.

Yalova Garden AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul, yolların yapımına başlandığını ve projelerinin tamamlandığını suyla ilgili sıkıntıları da çözmeye çalıştıklarını söyledi. Günde yaklaşık 4 bin ton su sarfiyatının üretim aşamasında olması bekleniyor. Sorunun geçici çözümü için ise sulama göleti yapılması planlanıyor. Su sorununu kalıcı olarak çözmek için arazide su sondajlar yapılıyor, en son ihtimal olarak ise Samanlı Deresi’nden boru hattı çekilebileceği ifade ediliyor.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138