GYİAD, Türk girişimcileri Pioneers Festival’de buluşturuyor

Yalovalı işkadını GYİAD Başkanı Burcu Akdarı Toprak, Viyana'da 29-31 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek festivale tüm dünyadan 2 bin 500 kişin katılacağını bildirerek, festivalin teknoloji, mobil ve internet girişimcileri ve yatırımcıları için bir hazine niteliğinde olduğunu belirtti.

GYİAD, Türk girişimcileri Pioneers Festival’de buluşturuyor
Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Başkanı Burcu Akdarı Toprak, Avrupa'nın en büyük teknoloji organizasyonu olan Pioneers Festival'de Türk girişimcileri dünyanın önde gelen uluslararası yatırımcılarla bir araya getireceklerini belirterek, 2 bin 500 kişin katılması beklenen festivalin teknoloji, mobil ve internet girişimcileri ve yatırımcıları için bir hazine niteliğinde olduğunu kaydetti.

GYİAD olarak hedeflerinin, Türk girişimcilerine yeni fırsatlar yaratacak uluslararası networku güçlendirmek ve bu bilgi birikimini ülke girişimcilik ekosistemine kazandırmak olduğunu vurgulayan Akdarı Toprak, “2016 yılına kadar dünya nüfusunun yaklaşık yarısı olan 3 milyar kişinin internet kullanıcısı olacağı ön görülüyor. Keza G20 ülkelerinde internet ekonomisinin 2016’da 4 trilyon doları aşacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda Türkiye’ye baktığımızda geçen yıl Hindistan’ın ardından dünyada en hızlı büyüyen ikinci e-ticaret pazarı olduğumuzu görüyoruz. E-ticaret hacmimiz bugün 2005 yılına oranla 16 kat artarak 23 milyar TL’ye ulaştı. Böylesine hızlı bir seyir izleyen Türkiye e-ticaretinin dünyadaki gelişmelerin uzağında kalmak bir yana yakından takip etmesi gerekiyor. Bu bakış açısıyla genç girişimcilerimizi Pioneers Festival’e taşıyıp, dünya genelindeki trilyonlarca dolarlık e-ticaret pazarından daha fazla pay almalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138