İl İstihdam Kurulu Toplandı

Yalova’daki istihdama ve mesleki eğitime yönelik çalışmaların değerlendirildiği, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 3. Olağan Toplantısı’na, Vali Civelek başkanlık etti.

İl İstihdam Kurulu Toplandı
Toplantıda, daha önce yapılan ilk iki toplantıda alınan karaların gerçekleştirilme durumları değerlendirilerek, önümüzdeki dönemdeki çalışmalarının planlamasının yapıldığı kaydedildi.

Toplantıda dile getirilen verilere göre, bugüne kadar yürütülen toplam 31 programda, 2 milyon 283 bin TL’lik kaynağın tamamı kullanılarak, toplam 517 katılımcının faydalanması sağlandı. İŞKUR’a ilave tahsis edilen 2 Milyon TL’lik  “Toplum Yararına Çalışma Programı” kaynağının tamamının oluşturulan 14 projeye aktarılması nedeniyle, önümüzdeki dönemde istihdama yönelik daha fazla proje üretilebilmesi için, bu alanda kullanılmak üzere yeni kaynakların temin edilmesi yönünde karar alındı.

Aycıca, Çiftlikköy Meslek Eğitim Merkezi, Kaşgarlı Mahmut Ticaret Meslek Lisesi ve Merkez Teknik Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde, mesleki eğitime yönelik 6 yeni meslek dalının açılması kararlaştırıldı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138