İşkur’dan Gençlere Yönelik Yeni Bir Hizmet

Kurumumuzun gençlere sunduğu hizmetlerin çeşitliliğinin artırılması amacıyla lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik, İŞKUR’a kayıtlı işverenlerden staj ilanlarının (zorunlu staj veya isteğe bağlı staj) alınması, öğrencilerin ilanları görüntüleyebilmesi ve ilana başvuru yapabilmesi için “Staj Portalı” hizmeti sunulmaya başlanmıştır.

İşkur’dan Gençlere Yönelik Yeni Bir Hizmet

Gençlerimizin iş gücü piyasasına girebilmesi ve iş deneyimi kazanabilmesi amacıyla oluşturulan Staj Portalı’nın gençlere yönelik etkili bir hizmet aracı olarak kullanılacağı ve önemli faydalar sağlayacağı beklenmektedir. Bu vesileyle stajyer arayan tüm işverenleri ve staj yapmak isteyen gençlerimizi “Staj portalı” çatısında buluşmaya ve tamamen ücretsiz olan bu platformdan faydalanmaya davet ediyoruz.

Staj Portalı Nedir?

Staj Portalı lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin özel sektör işyerlerinde durumlarına uygun açık staj pozisyonlarını görmeleri ve işverenlerin de talep ettikleri staj pozisyonlarında aradıkları nitelikteki stajyer adaylarının firmalarında staj yapma imkanı sağladığı tamamen ücretsiz bir platformdur.

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Staj yapmak isteyen öğrenciler İŞKUR işarayan kaydınızı oluşturup staj portalı kullanım klavuzu ve yönergeleri takip ederek staj portalı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YORUM EKLE