“Kadınlar iş hayatında daha fazla rol almalı”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Ortanca Termal Kadın Kooperatifi yönetimini ağırladı. Acar kadınların iş hayatında daha fazla rol almaları gerektiğini dile getirdi.

“Kadınlar iş hayatında daha fazla rol almalı”

Kadınlar kurdukları kooperatifler sayesinde güçlerini birleştirerek üretim yapmaya başlıyorlar. Bu kooperatiflerden birisi de Termal ilçesinde yer alıyor. Ortanca Termal Kadın Kooperatifi el birliği ile yapılan üretimle ülke ekonomisine destek verirken üyelerinin de gelir elde etmesine imkan tanıyor. Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ilçede bulunan kooperatifin yöneticilerini makamında konuk etti. Kooperatif yöneticileri Acar’a çalışmalar ve üretim hakkında bilgiler verdi. Kooperatifin kuruluş aşamasından başlamak sureti ile her zaman yanlarında olduğu ve desteğini esirgemediği için Acar’a teşekkür eden kooperatif yöneticileri ürettikleri ürünleri de Acar’a hediye ettiler.
Kadınların iş hayatında daha fazla rol almaları gerektiğine inandığını ifade eden Acar ise, “Kadınlarımız gerek kurdukları işletmeler ve gerekse kooperatiflerle neler yapabileceklerini ortaya koyuyorlar. Bu bizleri çok mutlu ediyor. Zira ben kadınlarımızın iş hayatında daha fazla rol alması gerektiğine inanıyorum. Bu kapsamda kurulan Ortanca Termal Kadın Kooperatifi’ni de yürekten kutluyorum. Elbette ki kadınlarımızın ekonomik hayatta yer almaları, üretmeleri ve kazanmaları aşamalarında her zaman desteğimizi verecek ve kadınlarımızın yanında yer alacağız. Ben ilçemizde kadın kooperatiflerinin artmasını ve daha da güçlenmesini istiyorum” dedi.

YORUM EKLE