Mazot Ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli çiftçilere yönelik gübre ve mazot desteği ödemelerinin 26 Mart/09 Nisan tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Mazot Ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı

Çiftçilere her yıl yapılan gübre ve mazot desteği ödemelerine başlandı. Dün itibarı ile başlanan ödemelerle ilgili olarak bir açıklama yapan Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Gübre ve mazot desteği ödemeleri; 26 Mart 2021 tarihinde başladı. Çiftçilerimize 2020 yılı gübre ve mazot desteği 3 haftada ödenecek. T.C Kimlik Numarasının son rakamına göre; 6- 8 olanlar 26 Mart, 4 olanlar 2 Nisan, 0-2 olanlar ise 9 Nisan’da ödeme alacaklar. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.
Çiftçilere: Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, trilye için toplamda 35 TL, Çeltik, Kütlü Pamuk için, 70 TL, Nohut, Kuru Fasulye ve Mercimek için 30 TL, Patates için 35 TL, Yağlık Ayçiçeği, Soya için 34 TL, Dane Mısır için 33 TL, Kuru soğan, Kanola, Aspir, Yaş Çay, Fındık ve Yem bitkileri için 25 TL, Zeytin için 23 TL ve diğer ürünler için ise 23 TL. mazot ve gübre desteği ödemesi yapılacak.

YORUM EKLE