Süs Bitkileri Kongresi’nde geri sayım başladı

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen 5.Süs Bitkileri Kongresi’nde geri sayım başladı.

Süs Bitkileri Kongresi’nde geri sayım başladı
6-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 5.Süs Bitkileri Kongresi’nde, Türkiye’nin değişik bölgelerinden Yalova’ya gelecek olan üretici temsilcileri ve ihracatçı firmalar, kongrede sektörün sorunlarını masaya yatıracak.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Süs Bitkileri Kongresi’nde, konu ile ilgili çalışma yapan üniversiteler ve kamunun çeşitli kuruluşlarında görev yapan bilim insanları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya gelerek; Ar-Ge sonuçları, karşılaşılan sorunlar, teknolojik gelişmeler ve çözüm yollarını tartışacaklar.

İlk kez birincisi 1998 yılında Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nde düzenlenen ve yine 5.sine de Yalova’nın ev sahipliği yapacağı Süs Bitkileri Kongresinin ikincisi 2002 yılında Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nde, üçüncüsü 2006 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde, dördüncüsü ise 2010 yılında Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu’nda düzenlenmişti.

YORUM EKLE

banner137

banner138