Termal 78 Ülkeden Ziyaretçi Ağırladı

YALOVA (İHA) - Yalova'nın Termal ilçesinde bulunan kapılıca tesisleri 2012 yılında 78 ülkeden turist ağırladı. Tarihi Çamlık Otel'de ise 2012 yılında toplam 33 bin kişi konakladı.

Termal 78 Ülkeden Ziyaretçi Ağırladı
Bizans döneminden kalma kaplıca tesisleri, tarihi dokusu ve tabiatı ile Türkiye'nin en gözde termal tesislerinden birisi olan Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıca İşletmesi 2012 yılını verimli geçirdi. 2012 yılı verilerine göre Ortadoğu'dan olmak üzere toplam 78 ülkeden turist Termal'e geldi. Son yıllarda Rusya'dan gelen yabancı turistlerin de ilgi göstermeye başladığı gözden kaçmadı. Birkaç yıl öncesine kadar oldukça az olan Rus turist sayısı son yıllarda ciddi bir artış göstererek Ortadoğu'dan gelen turistlerin sayısına yaklaştı.

Tesisin en gözde konaklama adresi ise tarihi Çamlık Otel oldu. Çamlık Otel'de 2012 yılında toplam 33 bin kişi konakladı. Oteli en çok tercih edenler ise yine Arap ve Rus turistler oldu. Çamlık Otel başta olmak üzere tesislerdeki diğer otellerde rezervasyonlar daha şimdiden başladı. 2013 yılının yaz aylarını Termal'de geçirmek isteyen turistler rezervasyon yaptırma yarışına koyuldu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138