Ulukaya’dan Halı Dönüşüm Şirketine Ziyaret

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya ülkemizde ki ilk halı geri dönüşüm tesisi olan Hagelson Plastik ve Geri Dönüşüm şirketini ziyaret etti.

Ulukaya’dan Halı Dönüşüm Şirketine Ziyaret

Ülkedeki ilk ve tek halı geri dönüşüm tesisini ziyaret eden Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya’yı, firma sahibi ve genç girişimci Soner Alayurt karşıladı. Firma ve dönüşüm süreci hakkında işletmeciden bilgi alan Müdür Ulukaya, “Ömrünü tamamlamış halıları geri dönüşümle ekonomiye kazandıran ve onları çöp olmaktan kurtaran firma ülkemizdeki önemli bir soruna da çare olmuştur. Halı geri dönüşüm faaliyeti gerçekleştiren tesisin Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında İl Müdürlüğümüzden alınmış Çevre İzin ve Lisans Belgesi de bulunmaktadır. Firma Yetkilileri ile yapılan görüşmelerde Ülke geneline hizmet verdikleri ve özellikle oteller, misafirhane, cami vb. büyük oranda halı kullanımı olan yerlerde oluşabilecek atık halıları alabilecekleri ve geri dönüştürebilecekleri ifade edilmiş ayrıca halı geri dönüşüm tesisinde bulunan ekipmanların kendileri tarafından tasarlandığı ve yerli imkânlarla üretildiği bilgisi paylaşılmıştır” dedi.


Ziyarete Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya’nın yanısıra Çevre Yönetimi ve Denetimi ile ÇED ve Çevre İzin Şube Müdürleri de katıldı.

YORUM EKLE