Ustalar Yalova’da Buluştu

Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü'nün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Anadolu'nun Ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz' projesi çerçevesinde Malatya'nın Arapgir ilçesinde yarım asırdır tahta çividen ayakkabı üreten Erol Hakan ile Yalova'nın ünlü baklava ustası ile bir araya geldi.

Ustalar Yalova’da Buluştu

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneğimizin ve Ahi Enstitüsü’müzün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü ‘Anadolu’nun Ahisiyiz Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz’ projesindeTürkiye’nin Üreten Ustalarının ilk buluşması Yalova’da gerçekleşti. Programı Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitü Başkanı Gazeteci Yazar Fehmi Çalmuk sundu.

Program çerçevesinde Arapgir’de yarım asırdır tahta çivi ile ayakkabı üreten Erol Hakan ile Yalovalı ünlü baklava ustası Ömer Hamurcu bir araya geldi. Yalova Valiliği’nin himayesi ile organize edilen esnaf buluşmasına Yalova Valisi Muammer Erol’un yanı sıra Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da katılarak konuşma yaptı.

Vali Erol'a tahta çivili ayakkabı hediye edildi

Tahta çivi ile ayakkabı üreten Erol Hakan, Yalova Valisi Muammer Erol’a 44 numara siyah renkli bir ayakkabı hediye etti. Vali Erol hediyeyi alırken, “Bu da valinin ayakkabısı olsun” dedi.

Reyhan Çayı Edildi

Yalova Valisi Muammer Erol ile Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Yalovalı ünlü baklava ve Yalova Sütlüsü ustası Ömer Hamurcu başta olmak üzere Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı Erol Korkut ve diğer bürokrat ve misafirlere mor reyhan seti hediye ettiler.

Belgeseller izlendi

Programda projeye konu olan iki ustaya yönelik çekilen, “Bir Ustanın Lezzete Değer Elleri

Yalova Sütlüsü” ile “Tahta çiviyle Ayakkabı Yapan Arapgir'in 3.Nesil Ustası'” isimli belgeseller gösterildi.

YORUM EKLE