“Vergi Toplama Oranı En Yüksek İller Arasındayız”

Yalova Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz Yalova’nın vergi toplama oranları en yüksek iller arasında yer aldığını söyledi.

“Vergi Toplama Oranı En Yüksek İller Arasındayız”

Yalova Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz Gelir İdaresi Verilerine göre 2019 yılı Nisan itibarı ile Yalova’da 39 bin 914 faal vergi mükellefi bulunduğunu dile getirdi.  Karadeniz, “Yalova’da 7 bin 88 gelir vergisi mükellefi, 9 bin 863 Gelir Stopaj Vergisi mükellefi, 7 bin 715 Gayri Menkul Sermaye İradı mükellefi, 3 bin 528 basit usul gelir vergi mükellefi, 2 bin 428 Kurumlar vergisi mükellefi, 9 bin 292 Katma Değer Vergisi mükellefi olmak üzere toplamda faal 39 bin 914 vergi mükellefi bulunuyor” dedi.
Vergi toplama oranları hakkında da bilgi veren Yalova Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz, “İlimiz vergi konusunda son derece duyarlı. Ülkede vergi toplama oranları en yüksek iller arasındayız. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Zira vergi ülkemizde yapılan yatırımların temel gelir maddesini oluşturuyor. Yalova ülkemizin gelişimine bu anlamda vergileri ile çok önemli bir katkı sunuyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138