“YALOVA VE BURSA ARAP TURİZMİNİN ÖNCÜSÜ OLACAK“

YALOVA(İHA)-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe babasını kaybeden Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı makamında ziyaret ederek başsağlığı diledi. Bu ziyaret öncesinde açıklamalarda bulunan Altepe Bursa ve Yalova'nın Arap turizmi anlamında kol kola mesafe kat edeceğini ve bölgenin parlayan yıldızı olacağını söyledi.

“YALOVA VE BURSA ARAP TURİZMİNİN ÖNCÜSÜ OLACAK“
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Yalova'ya gelerek Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden Koçal'a taziyelerini ileten ve başsağlığı dileyen Altepe Yalova ve Bursa'nın Ortadoğu'ya hitap eden turizm potansiyeli ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yalova ve Bursa'nın Arap Turizmine yönelik kol kola ilerleyeceklerini dile getiren Altepe, "Yalova hızla gelişiyor ve daha da gelişecek. Özellikle körfez geçiş köprüsü ve İstanbul-Orhangazi-İzmir Otobanı ile ilin yıldızı daha da parlayacak. Bu bölgenin gelişimine de ciddi katkılar sağlayacak. Yalova Ortadoğu'dan gelen turistlerin gözdesi durumunda. Son yıllarda Bursa'da bu anlamda önemli ataklar yapıyor. Ben Yalova ve Bursa'nın bu anlamda kol kola önemli mesafeler alacağına ve bölgenin bu anlamda ki yıldızları olacağına inanıyorum. Tam bu noktada İstanbul, Yalova ve Bursa'nın arasını kısaltacak olan köprünün de Arap dünyasına yönelik bu turizme tetikleyici bir rol üstleneceğine eminim" dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138