“Yalova’nın turizmle tanınması birinci hedefimiz”

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, Turizm Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Koçal, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Yalova’nın turizmle tanınması birinci hedefimiz”
 “Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan ve ‘bacasız sanayi’ olarak anılan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır.

Yalova’mızı ülkemiz turizminde bir marka yapmak amacıyla ciddi bir turizm politikası uyguluyor, hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Turizm projemiz kapsamında nitelikli konaklama merkezlerinin inşaatları önümüzdeki günlerde başlayacak. Turizm çalışmalarımızın içerisinde yer alan müzelerimizin ilkinin açılışını Mayıs ayında Kent Müzesi ile yapacağız. Kentimize gelen turistlerin il içerisinde kolayca ulaşımını sağlayacak akıllı bisiklet duraklarının montajı tamamlandı.

Turizm politikamızı uygularken Yalova’mız adına iki hedef koyduk. Birincisi kentimizin turizm faaliyetleriyle tanınması ve ilimize sağlanacak olan kültürel katkı; ikincisi ise ekonomik kazanç. Bu düşüncelerimle Turizm Haftası’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE

banner137

banner138