Yasiad üyelerine iş hukuku semineri

Yalova Aktif Sanayiciler İşadamları Derneği (Yasiad) üyelerine farklı alanlarda düzenlediği seminer çalışmalarını ‘İş Hukuku’ eğitimleriyle sürdürdü.

Yasiad üyelerine iş hukuku semineri
 İş dünyasında en çok karşılaşılan sorunların başında gelen işçi-işveren arası hukuki sorunların bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen seminer, Yasiad Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İş Hukuku Uzmanı Avukat Atilla Ayvalı tarafından verilen seminerde, “İş Hukukunun Temel Kavramlarına Kısa Bir Bakış, İşçi, İşveren ve İşyeri kavramları, Alt İşveren (taşeron), İşyeri ve Sözleşmenin Devri, İş Sözleşmesinin Feshi ve Fesih Sonrası Süreç , Haklı ve Geçerli Fesih Ayrımı, İkâle Sözleşmesi, İşe İade Davası, İşe İade Kararı ve Uygulama Sorunları, İşçi Alacakları, Kıdem ve İhbar Tazminatı, Fazla Mesai, Hafta Tatili ve Genel Tatil Ücreti, Yıllık İzin, İkramiye, Prim ve Sosyal Yardımlar, Yüksek Yargı Kararları Doğrultusunda Güncel Uygulamaya Bakış” başlıklarıyla işverenler bilgilendirildi.

Seminere katılan Yasiad üyesi işadamları seminer sonunda soru-cevap şeklinde katılım sağlayarak, iş hukuku konusunda merak ettiklerine cevap buldular.

YORUM EKLE

banner137

banner138