Yurtman, “Çiftli eğitimde başarı beklemek safdillik”

Yalova’nın üniversite sınavlarında her geçen yıl başarı grafiğinin düşmesinin kendisini fazlasıyla üzdüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, ancak bu durumun eğitimle ilgili köklü sorunlara eğilme fırsatı verdiğini söyledi.

Yurtman, “Çiftli eğitimde başarı beklemek safdillik”
Yurtman, Kent Konseyi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Yalova’ya 2012’de geldim. Geldikten sonra, üniversite imtihanının ardından 9’uncu olduk. Bu beni çok üzdü. Eğitim uzun soluklu bir iş. Bu yıl 13’üncü olduk, daha da üzüldüm. Belki geçen yıl birinci ve bu yıl da birinci olsaydık Yalova’da eğitim konusunda köklü sorunlara değinmeyecektik. Bu durum yeni fırsatlar da doğuruyor. Eğitimimizin dünü ve bugünü ile ilgili geçen yıldan başlayan ve bu yıl da devam eden geniş kapsamlı bir araştırma yapıyoruz” dedi.

Eğitimde çiftli sistemle başarının elde edileceği düşüncesinin safdillik olacağını kaydeden Yurtman, Yalova’da 11 okulda çiftli eğitim yapıldığını dile getirerek, “Yalova’da tekli eğitime geçmek istiyoruz. Bu tekli eğitimle başarı grafiği de artacak” diye konuştu. Yurtman, dışarıdan çok sağlıklı görünen bir dostunun iki ay içinde kanserden öldüğünü söyleyerek, eğitimde de üniversite sınavlarına endeksli başarı değerlendirmesinin yanıltıcı olabileceğini kaydetti.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138