Öztabak, “Üniversite öğrencisine yüksek fiyat doğru değil”

Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova’da üniversite öğrencilerinin yüksek fiyatlarda kirada kalmalarının doğru bir yaklaşım olmadığını söyleyerek ev sahipleri ve emlakçıları uyardı.

Öztabak, “Üniversite öğrencisine yüksek fiyat doğru değil”
Öztabak, “Öğrenciler Yalova’da ev ve kalacak yer konusunda üniversite ilk açıldığı zamanlar bizimle irtibat kurarak destek istiyordu ancak yurt konusunda bir sıkıntı kalmadı. Öğrencilerin maddi imkansızlığı var ama fiziki anlamda mekan sorunu yok. Bazı yurtlarda hala oda ve yatakların boş olduğunu biliyoruz. Demek ki öğrenciler evlere çıkıyor. Ama kiralar da arttı. Bizim öğrencilik dönemimizde de öyleydi. Yalova’da şu anda 7500 üniversite öğrencisi var. Ama biraz fiyatlar arttı. Bu kadar suni artışlar olmamalı.

Emlakçılar ve ev sahiplerine buradan söylüyoruz, 500 lira kirası olan bir evi öğrenciye 750 liradan vermek doğru bir yaklaşım değil. Hepimiz öğrenciyken bu sıkıntıları yaşamışızdır. Bunlar üniversite yıllarında hakikaten sıkıntıya sokuyor öğrencilerimizi. Bu konuda dernek olarak bir panel, bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz. Hem yöneticilerimizin konuşacağı hem öğrenci kanadından ve hem de Yalova esnafından konuşmacıların olacağı bir organizasyon olacak. Sorunları dile getirmeye yönelik olarak bu tarz çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138