Yalova’da emlak piyasasında durgunluk

Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Adem Şen, hükümetin 2012 bütçesinde hedefleri tutturamayacağı ve artan kaynak ihtiyacı için ek vergi paketi açılacağı haberleri ile birlikte gayrimenkul alım-satım vergilerinde artış yaşanacağı endişesinin Yalova emlak piyasasına henüz bir etkisi olmamasına rağmen emlak piyasasının durgun olduğunu söyledi.

Yalova’da emlak piyasasında durgunluk
Emlak alım-satımında şu anda vergi oranının binde 3,3 olduğunu dile getiren Şen, yılbaşından sonra alım-satım vergilerinde artış olabileceğini kaydetti. Vatandaşın emlak alım-satımında her türlü ayrıntı ve gideri göz önünde bulundurduğunu belirten Yalova Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Adem Şen, şu anda Yalova’da emlak piyasasının oldukça durgun seyrettiğini söyledi.

Faizlerin düşmesinin bir nebze de olsa satışlara yansıyacağını öngördüklerini dile getiren Şen, “Faizlerin düşmesi vatandaşı kısa vadeli kredilere yönlendiriyor bunun da emlak alımında etkisi olacaktır. Ramazan ayında durgunluk yaşayan emlak piyasasının yaz ayının da sona ermesiyle tekrar Yalova’ya gelmeye başlayan Suudi Araplarla birlikte canlılık kazanmasını bekliyoruz. Arapların gayrimenkul alışverişi yapmalarını bekliyoruz, bu da bir miktar piyasayı canlandırabilir”  diyerek beklentilerini özetledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138