19 Mayıs Bütçesi 15 bin TL

İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı 3.oturumunda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için 15 bin TL’lik ödenek verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. CHP’li üyeler Altuğ Doğan ve Bahar Doğan ile MHP’li üye Atalay Beştaş ise ret oyu kullandılar.

19 Mayıs Bütçesi 15 bin TL
Beştaş, ödeneğin yedek ödenekten aktarılması gerektiği gerekçesiyle ret verirken, CHP’li üyeler ise sadece 19 Mayıs bayramı bütçesiyle ilgili olarak komisyona aktarılan talebe, Amatör Spor Kulüpleri sahalarının bakım ve onarımı için 15 bin TL, YOSK için 20 bin TL ve kurslara katılma giderleri faslına 20 bin TL olarak ek ödeneklerin eklenmesine tepki gösterdi. Toplam 70 bin TL’lik Kara Taşıtı Alımları Faslındaki 55 bin TL böylece açılacak olan diğer fasıllara aktarılacak. CHP’li üye Bahar Doğan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal savaşının başlangıcı kabul edilen 19 Mayıs tarihinin bayramı için kurslarla ilgili 20 bin TL’nin de buraya aktarılarak 35 bin TL ile layıkıyla bir kutlama yapılabilir” önerisi ise komisyondan kabul görmedi.

Bir diğer maddede Şenköy Kızılcık Şenliği için 3 bin TL ödenek tahsisi ve Teşvikiye’deki spor sahasının yapımı için 80 bin TL’nin İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılarak bu işte kullanılması talepleri oybirliğiyle kabul edildi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138