28 Bin TL için top Vali Civelek’te

Ortaburun Köyü’nün 28 bin TL’lik ödeneğinin Çınarcık Kaymakamlığı tarafından toplantı vs. gibi genel yönetim giderlerinde kullanılmasıyla ilgili inceleme talebi kriz yarattı.

28 Bin TL için top Vali Civelek’te
İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Alkış, 2007’de çıkarılmış ve başka işlerde kullanıldığı tespit edilen 28 bin TL’nin kullanımının mevzuata aykırılığı ile ilgili çıkan haberlerde, dönemin kaymakamı, şimdinin İzmir Vali Yardımcısı Şükrü Kara ve Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi diğer kişilerin isminin geçmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Alkış, “Kişiler değil olay incelenecek”

Alkış, “Harcamanın ne zaman ve kimler tarafından mevzuata uygun yapılıp yapılmadığı ancak gerekli inceleme yapıldıktan sonra öğrenilebilecek bir konudur. Bu nedenle de haberde isimleri geçen kişilerin görevde bulundukları dönemle ilişkilendirilerek değerlendirme  de bulunmak ve bu yönde yorum yapmak yanlıştır” dedi.

Alkış, kendisinin isimler konusunda bir değerlendirmesinin olmadığının da altını çizdi. 28 bin 627 lira 58 kuruşun bu şekilde harcanması ile ilgili idare tarafından alınan inceleme yapılması talebinin ise Yalova Valiliği’ne gönderildiği öğrenildi. Şimdi Vali Civelek’in tavrının ne olacağı bekleniyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138