3 bin imza Başkanvekili Ulutürk’e teslim edildi

Yalova Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği üyeleri Handan Acar ve Şenay Yıldırım ileYalova Lisesi Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı Mukaddes Cessur, Yalova Belediye Başkanvekili Şenol Ulutürk’ü ziyaret ederek Gençlik Merkezi arazisiyle ilgili başlatılan imza kampanyasında toplanan 3 binden fazla imzayı iletti.

3 bin imza Başkanvekili Ulutürk’e teslim edildi
Ziyaretçiler, Yalova Belediye Meclisi’nde alınan kararın iptalini, söz konusu alanın Yalova Anadolu Lisesi’ne iade edilmesini ve Gençlik Merkezi projesinin başka bir arazide gerçekleştirilmesini istediler. İmzaları ve dilekçeyi teslim alan Yalova Belediye Başkanvekili Şenol Ulutürk; “Yalova Belediye Meclisi olarak Yalova Anadolu Lisesi’nin hassasiyetini değerlendireceğiz. Umarım herkesi memnun edecek bir karar alınacaktır” dedi.

Acar, “Kampanya neticesini almıştır”

Cuma günü öğleden sonra Yalova Lisesi Bahçesinde yapılan bayrak töreninde müjdeli haberi öğrencilere duyuran Yalova Anadolu Lisesi Müdürü Rıdvan Acar ise konunun belediye meclisinde yeniden görüşülecek olmasıyla kampanyanın amacına ulaştığını söyledi. Acar, “Bugünden sonra imza kampanyaları düzenleyen okul aile birliğimiz, öğrenci meclisimiz, mezunlar derneğimiz ve Yalova Lisesi eğitim vakfımız, kampanyanın neticesini almıştır. Belediye başkanı ile yapılan görüşmede belediye başkanımız, meclis kararının iptal edileceğini,  konunun tekrar değerlendirileceğini söylemiştir. Belediye Başkanımız Yakup Bilgin Koçal’a da teşekkür ediyoruz. Kampanyaya destek veren ve öncelikle kampanyayı başlayan Okul Aile Birliğimiz ve Öğrenci Meclisimiz, Mezunlar Derneğimiz, Yalova Lisesi Eğitim Vakfı’na ve her türlü desteği bizden esirgemeyen öğrencilerimize, velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138