7 dakikalık meclis

İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı 4.oturumu, Başkan Ali Rıza Alkış’ın yokluğunda, Murat Kaya’nın başkanvekilliğinde gerçekleşti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın toplantısı için Vali Civelek’le birlikte yola çıkan ekip içinde yer alan Alkış, meclis toplantısına mazeretli olarak katılmadı.

7 dakikalık meclis
Kaya’nın başkanlık ettiği toplantıda Tamer Ergün ve Hasan Günay, katip üyelikleri yaptı. İki gündem maddesinin ele alındığı toplantı, yaklaşık 7 dakika sürdü.

Bağlantı yolunun bakımına onay

Altınova Karadere köyü ile Tavşanlı Geyikdere bağlantı yolunun stabilize ve bakım onarımının yapılması teklifi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporları okunarak meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi ve yolun bakım onarımının yapılmasına onay verildi. Yolun bakım onarım masrafları, Altınova Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden karşılanacak.

Makine parkındaki kamyon görüşüldü

Bir diğer gündem maddesinde ise İl Özel İdaresi makine parkında atıl durumda bulunan Mercedes marka damperli kamyonun tamir ve bakım onarımının yaptırılarak arozöze dönüştürülmesini görüşüldü. Meclis onarım işleminin maliyetli olacağından aracın arozöze dönüştürülme işini oy birliği ile reddetti. 

YORUM EKLE

banner137

banner138