'Açık Kapı Projesi' Hayata Geçiriliyor

Yalova Valiliği tarafından hayata geçirilecek olan Açık Kapı Projesi sayesinde vatandaşların kurumlardaki iş ve işlemleri çok daha hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirilecek.

'Açık Kapı Projesi' Hayata Geçiriliyor

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Açık Kapı Projesi ilk etapta Yalova’nın da aralarında olduğu 15 pilot ilde devreye sokuluyor. 13 Nisan 2018 itibarı ile Yalova’da uygulamaya girecek proje öncesinde bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Yalova Valisi Tuğba Yılmaz başkanlık etti. Vali Yardımcıları İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kamu Kurumlarının Amirleri, Açık Kapı Sorumluları ve Açık kapı Yetkili İletişim kişilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz yaptı. Aydın Açık Kapı Projesi hakkında şu bilgileri verdi; “İçişleri Bakanlığımızın örnek bir projesi olan Açık Kapı Projesini ilimizde de 13 Nisan itibariyle hayata geçiriyoruz. Açık Kapı Projesi öncelikle 15 pilot ilimizde, ikinci faz olarak 22 ilimizde faaliyete geçirilmiş, üçüncü faz olarak da 15 Mart 2018 tarihi itibariyle 15 ilimizde faaliyete geçirilmiştir. Dördüncü faz olarak ise faaliyete geçmesi planlanan 15 il arasında ilimizde bulunmaktadır. İlerleyen süreçte nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerde de bu proje uygulanmaya başlanacaktır. Vatandaşlarımız isteklerini, taleplerini ve sorunlarını Açık Kapı Projesi kapsamında Valiliğimizde oluşturduğumuz Açık Kapı bankolarında yüz yüze başvurarak veya acikkapi.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapabileceklerdir. Vatandaşlarımız tarafından iletilen talep ve şikâyetler sistemde kaydedilip onaylandıktan sonra hızlı bir şekilde ilgili kurumlara aktarılarak en çok 7 gün gibi kısa bir içerisinde takip edilip sonuçlandırılarak vatandaşa dönüş yapılması sağlanacaktır. Güler yüzlü çalışanlarımızla tüm vatandaşlarımızla birebir ve sıcak bir iletişim kurarak, taleplerinin ne aşamada olduğunu, kısa sürede hızlı doğru çözümler üreterek vatandaşlarımıza geri dönüşler sağlanacaktır. Açık Kapı bankomuzu ziyaret eden veya başvuru yapan dezavantajlı vatandaşlarımıza da bir nevi mihmandarlık hizmeti vereceğiz. Yapacağımız tanıtım faaliyetleri ile vatandaşlarımızı Açık Kapı Projesi hakkında bilgilendireceğiz”

 Açık Kapı Sorumlusu Ferda Yaşar’ın “Açık Kapı Projesi” ile ilgili sunumu yapmasının ardından,  soru-cevap kısmı ile toplantı sona erdi.

YORUM EKLE