AKRİLİK DEVİNE 3 ÖDÜL DAHA

Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere 1968 yılında Yalova’da kurulan Aksa Akrilik, bu yıl yayınladığı 12’nci Sürdürülebilirlik Raporu’yla, dünyanın önde gelen ödül programlarından MercommGalaxy ve LACP Spotlight tarafından 3 ödüle layık görüldü..

 AKRİLİK DEVİNE 3 ÖDÜL DAHA

Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere 1968 yılında Yalova’da kurulan Aksa Akrilik, bu yıl yayınladığı 12’nci Sürdürülebilirlik Raporu’yla,  dünyanın önde gelen ödül programlarından MercommGalaxy ve LACP Spotlight tarafından 3 ödüle layık görüldü..


Uluslararası ödüllerin gurur verici olduğunu söyleyen Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş, “Aksa’yı 5 yıl sonra bu hedeflerini gerçekleştirmiş, tüm paydaşları ile birlikte geleceğe güvenle bakan; kendisi, ülkesi ve tüm paydaşları için değer üreten ve gelişim, yenilikçilik, sürdürülebilirlik odaklı yeni hedefler koymuş bir yerde görüyorum” diye konuştu..


Kurulduğu günden bu yana tüm faaliyetlerini kaynakların verimli kullanımı ve çevreye saygılı olma ilkesiyle hayata geçiren Aksa Akrilik’in 2016 yılı Sürdürülebilirlik Raporu, dünyanın önemli ödül programları MercommGalaxy ve LACP Spotlight’tan 3 ödül ka zandı.


Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, Amerikan İletişim Profesyonelleri Kuruluşu (LACP) tarafından düzenlenen Spotlightödül programında altın madalyaya layık görülürken, aynı organizasyonda, “Dünyanın En İyi 100 İletişim Materyali Listesi”ne de 30’uncu sıradan girdi. Aksa’nın 12’nci Sürdürülebilirlik Raporu, MercommGalaxy Ödülleri’nde de “Online Sürdürülebilirlik Raporları” kategorisinde bronz madalya kazandı.


 “Stratejimizde sürdürülebilir büyüme belirleyici”


Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş, uluslararası ödüllerin gurur verici olduğunu belirterek bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. Şirketin önümüzdeki 5 yıllık stratejisini, dünyadaki trendler ve sürdürülebilir büyüme ilkeleri çerçevesinde oluşturduklarını belirten Taş, “Aksa’yı 5 yıl sonra bu hedeflerini gerçekleştirmiş, tüm paydaşları ile birlikte geleceğe güvenle bakan; kendisi, ülkesi ve tüm paydaşları için değer üreten ve gelişim, yenilikçilik, sürdürülebilirlik odaklı yeni hedefler koymuş bir yerde görüyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138