Akyıldız’dan mesleğe veda, Yalova’ya merhaba

İçişleri Bakanlığı’nın 21 Mayıs 2013 tarihli kararnamesi ile Yalova Emniyet Müdürlüğü görevi sona eren İl Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, yayınladığı veda mesajında, emekliliğine 7 ay kaldığını ve bundan sonra Yalova’da Yalova için çalışarak yaşamına devam edeceğini açıkladı.

Akyıldız’dan mesleğe veda, Yalova’ya merhaba
“Görevimi yerine getirmenin mutluluğu içindeyim”

Akyıldız mesajında, “Emniyet teşkilatında tüm mesaimi, hatta yaşamıma ait zamanımın her anını ve enerjimi bu rütbeye kadar gelirken kazandığım tüm deneyimimi Yalova iline atandığım 2009 yılından bu güne kadar aktararak yaklaşık 4 yıl önce teslim aldığımdan daha iyi bir duruma getirmek için özveri ile çalıştım. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü olarak temel vizyonumuz can ve mal güvenliği ile toplumun huzurunu sağlayıp, güven içinde olacakları ortamı sağlamaktı. Bu görevi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim” dedi.

“Yalova’nın bende her zaman çok ayrı yeri olacak”

Akyıldız, “Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımızın takdir ve sevgisi kazanılmış, sorunların görüşülerek, çözme yanlısı tutum ile devletin ve polisin yumuşak yüzünü her zaman göstermiş olup, başarı birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarımla birlikte ortaya çıkmıştır. İnsan hayatı, acısıyla tatlısıyla geçip gidiyor, göz açıp kapayıncaya kadar, mesleğimiz itibariyle her şeyin temelinde insan unsuru yatıyor, Bunun için üzülüyor ve seviniyorsunuz. Bütün mücadele, hizmet ettiğiniz insanlar, bağlandığınız idealler uğruna veriliyor.  Bir veda her zaman hüzün doludur. insanlar, doğru bildikleri değerler uğruna mücadele etme azmini kaybetmemelidir. Yalova ilindeki görevimi noktalamak üzereyim. İnanıyorum ki Yalova polisi sürdürdüğü başarıyı daha ileriye götürecektir. Sözlerimin sonunda 4 yıllık görev süresi içinde bizden desteklerini esirgemeyen Valilik Makamına, kurum ve kuruluşlara, Sivil Toplum kuruluşlarına, tüm Yalova halkına ve çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam geçirmelerini temenni ediyor, benden sonra görevi devralacak olan arkadaşlarımın bayrağı çok daha yükseklere taşımalarını diliyorum. Yalova’nın her zaman bende çok ayrı bir yeri olacaktır” Emekliliğime yedi ay süre kalmış olup, bundan sonraki yaşamımı Yalova ilinde Yalova için çalışarak devam ettireceğim. Yalova ilinde çalışmayı bana bahşettiği için rabbime şükrediyorum. Bu duygular için de tüm halkımıza tekrar en derin saygılarımı sunuyorum. Hoşça kalın” dedi.


YORUM EKLE

banner137

banner138