Altınova Meclisi’nden Ermenistan’a Kınama

Altınova Belediye Meclisi; Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim bölgelerine yönelik saldırılarını kınadı.

Altınova Meclisi’nden Ermenistan’a Kınama

Altınova Belediye Meclisi Ekim ayı Olağanüstü Meclisi’nde Azerbaycan topraklarında insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı oy birliğiyle kınadı. Ayrıca, Altınova Belediye Meclisi Azerbaycan’dan bir şehirle kardeş şehir olunması yönünde oy birliğiyle tavsiye kararı aldı.

OY BİRLİĞİYLE

Altınova Belediye Meclisi Ekim ayı Olağanüstü Meclisi’nde Azerbaycan topraklarında insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı oy birliğiyle kınadı.  Belediye Meclisi adına açıklama yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın sivil yerleşim bölgelerine yönelik devam eden saldırılarını şiddetle kınıyoruz" dedi.

“İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLAR…”

Altınova Belediye Meclisi adına açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Azerbaycan'a yönelik saldırılarından dolayı Ermenistan'ı ve bu saldırılara göz yuman, destek olan ve sessiz kalan ülkeleri kınadıklarını bildirdi.

Ermenistan'ın, esirlerin ve cenazelerin değişimi için 10 Ekim'de ilan edilen insani ateşkesi hiçe saymaya devam ettiğine dikkat çeken Başkan Oral açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İnsanlıktan nasibini almayanlar, Azerbaycanlı kardeşlerimizin cenazelerini dahi defnetmesine izin vermemektedir. Son saldırılarla Ermenistan, insani değerlerle bağdaşmayan hukuk tanımaz yüzünü tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Karabağ ile ilgili 5 kararı bulunmaktadır. Bu kararların hepsinde de Ermenistan'a, ‘İşgal ettiğin toprakları terk et’ denilmektedir. Bu kararlara rağmen Azerbaycan, 30 yıldır oyalanmaktadır.

Azerbaycan, Ermenistan’ın 27 Eylül’de gerçekleştirmiş olduğu saldırısıyla başlattığı vatan muhaberesi sonucunda topraklarını hızla geri almaya başlamıştır.

Türkiye’nin, Can Azerbaycan’ın kahraman halkıyla dayanışması daimi ve tamdır.Türkiye ve Türk Milleti can Azerbaycan'ın haklı davasının sonuna kadar yanındadır.”

YORUM EKLE