Arslanhan, Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneğinin uzun yılladır başkanlığını yürüten ve Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri olan Murat Arslanhan, hafta sonunda yapılan seçimde Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu.

Arslanhan, Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu çatısı altında 5 federasyonda biri olan Spastik Engelliler Federasyonu genel kurulunda Divan Başkanlığını Metin Soysal’ın yaptığı kongrede tek aday olarak önerilen Arslanhan,  tüm delegelerin desteğini alarak Prof. Dr. Hıfzı Özcan’ın kurduğu, Rıfat Emekçi’nin başkanlığını yürüttüğü federasyonda bayrağı devralan isim oldu.

Yönetimde Yalova’dan iki isim

Yeni seçilen Federasyon Yönetim Kurulu’nda Murat Arslanhan Genel Başkan olurken, Sinop’tan Berrin Gürleyen Başkan Yardımcısı, Kocaeli’den Mustafa Danacı Genel Sekreter, Yalova’dan Lale Dondurmacı ve Akhisar’dan Fatih Türk Yönetim Kurulu üyesi olarak görev verilen isimler oldu. Seçim sonrasında ilk değerlendirmeyi yapan çiçeği burnunda Federasyon Başkanı Murat Arslanhan, “Yalova’dan 2 isimle temsil edilme başarısı gösterilmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Türkiye’de yaşayan engelli ve ailelerinin haklı mücadelelerinde destek olmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Kanun yasa ve yönetmelik çalışmalarında bundan sonra daha aktif rol alarak temsil edilen makamın gereğinin yapılacağından kimsenin endişesi olmasın. Birlik ve beraberlik içerisinde diğer federasyon ve konfederasyon başta olmak üzere bakanlıklarla ilişkiler kuvvetlendirilip mücadelemize tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Bize destek olan mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürü bir borç biliriz” dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138