“Avukatlara çok iş düşüyor”

CHP Yalova Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcısı Av. Dilek Doğru 5 Nisan Avukatlar Günü olması nedeniyle Yalova ve Ülkemizde görev yapan tüm avukatların Avukatlar Gününü kutladı.

“Avukatlara çok iş düşüyor”

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı Av. Dilek Doğru 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajında şu sözlere yer verdi, “Hukukun, adaletin olmadığı bir yerde avukatlık mesleğini icra etmenin zorluğu kelimelerle anlatılamaz. Hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukukun olduğu, adalet saraylarının yapılıp içinde adaletin A’sının bulunmadığı, milletvekillerinin ve gazetecilerin hapse atıldığı, kanunların kişilere göre uygulandığı bir ülkede biz Avukatlara çok iş düşmektedir. İktidar makamı önünde Hakimlerin cübbelerini iliklediği, atamaların saraydan yapıldığı, birilerinin adalete talimatlar verdiği bir ülkede biz Avukatlara çok büyük iş düşmektedir. Kanun kadar vicdanlarında biz Avukatlar yol göstericisi olmalıyız. Mevki ve makam yükseltmek için birilerine yanaşma durumunda kalınmamalıdır. Bu en fazla Hukukumuzu zedeler. Halk nezdinde itibarımızı çizer”

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı Av. Dilek Doğru açıklamasına şu sözlerle devam etti, “Hukuktan bahsedilemeyen bir ülkede ise meslek ahlakı olan tüm cesur Avukatlara çok iş düşmektedir. Bugün hukuk için mücadele etme, ülkemizi yeniden hukuk devletinin işler olduğu, güçler ayrılığı sınırlarının net çizildiği günleri görmek için direnme günüdür. Hukukun başı öne eğilmemesi için biz Avukatlara bu yüzden çok iş düşmektedir. Hukukun tekrar halkın güvenini kazanması için daha çok çalışmak durumundayız. Geçmişte hukuku ellerine geçirenlerin adaleti nasıl içinden çıkılmaz duruma getirdiklerini hep birlikte yaşadık. Tekrar o günleri yaşamamak için Bağımsız Yargıya güvenin arttırılması için işte bu yüzden biz Avukatlara da çok işler düşmektedir.  CHP İktidarında Yargının daha adil olması için, Savunma Hakkının sonuna kadar özgürce kullanılması için, baskı ve yönlendirme yaşatmamak için bizler canla başla çalışacağız. Hukukun Üstünlüğünü layık olduğu noktaya çıkartacağız. Tekrar tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun”

YORUM EKLE