Başkan Salman Gençlerle Buluştu

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, gençlerle yemekte bir araya geldi.Samimi bir ortamın oluştuğu yemekte Başkan Salman, gençlere yeni dönemde kendilerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler aktardı.

Başkan Salman Gençlerle Buluştu

“Kenar mahallenin ne demek olduğunu bilen içinizden biriyim” diyerek sözlerine başlayan Başkan Salman; “Her zaman büyük onurla ve gururlu ifade ediyorum. Ben kenar mahalle çocuğuyum. 1965 yılında Bağlarbaşı Mahallesi’nde doğdum ve büyüdüm. O mahallenin tozunu yuttum, çamurunda oynadım. Kenar mahalle ne demek, kenar mahalle çocuğu nasıldır, ne çeker, iyi bilen bir ağabeyinizim. Okul çıkışlarımda babamın dükkanında çalıştım hem de öğrenim hayatımı devam ettirdim. 2014 belediye başkanlığı seçimini kazanmamda esnaflığımın büyük payı vardı. Yetiştiğim dükkandaki kalfalardan, ustalardan, babamdan ve rahmetli dedemden öğrendiğim esnaflığa çok şey borçluyum. Çoğunuzun hem okula gidip hem de çalıştığını biliyorum. Evlatlarım, ekmeğinizi taştan çıkardığınız için sizlerle ne kadar gurur duysam azdır” dedi.

Başkan Salman Projelerini Anlattı

Gecede gençlere yönelik hazırlanan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Salman, “Sizler için yeni dönemde birçok proje hazırladık. Farklı spor branşlarını yani dağ tırmanışı, koşu parkuru, kay kay pisti, okçuluk, sokak basketbolu, yoga, masa tenisi, jimnastik gibi sporları Yalova Spor Kompleksi Projesi’nde sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Amatör sporlara profesyonel destek projesi ile şehir merkezindeki amatör sahaları tek bir yerde toplayıp modern futbol tesislerinden oluşan yeni bir spor alanı oluşturacağız. Toplam 16 futbol stadı büyüklüğünde 113,500 metrekarelik şehir parkı yapacağız. Fevziçakmak Mahallesi’nde bulunan futbol sahasını yenilemekle kalmayıp, pazaryeri ve otopark ihtiyaçlarını futbol çatısı altında gideren bir tesis tasarlıyoruz. Yalova tarihinin en büyük projesi olan Yalmarin Projemizi ise düşündüğümüz ve hayata geçireceğimiz en güzel proje olacak. İçerisinde; Yalova’nın ilk şehir akvaryumu, saplık merkezi, AVM, kapalı olimpik havuz, yelken ve yat kulübü, kafe ve restoranlar, Yalovaspor ve şehir lokali, hamam, aktif yeşil alanlar ve daha fazlası olacak. Paşakent Mahallesi’ni ise festivaller bölgesi haline getireceğiz. Gençlik merkezi projesi, gençlik rehabilitasyon merkezi projesi, kız ve erkek öğrenci yurtlarımızı hizmete açacağız. Bu ve daha fazlasını Yalovalı hemşehrilerimiz ile buluşturmak için yeni dönemde var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kimseyi Kimseden Ayırmadık

“2014 seçimlerinde beni tanımıyordunuz şimdi hepiniz beni çok iyi tanıyorsunuz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Salman; “Evlatlarım, Vefa Salman’ı her yerde görebilirsiniz. Camide, kahvede, yalnız yürürken, esnafı ziyarette, doğumda, ölümde Yalova’da her an karşınıza çıkabilirim. Kaldı ki çoğunuzla da çok kez karşılaştık. Bir belediye başkanının kente sadece A’dan Z’ye hizmet etmesi yetmiyor. Vatandaşına güleryüz göstermiyorsa, asık bir surat ile Yalova’da geziyorsa kenti altın ile kaplasa da bunlardan birini yapmıyorsa halk tarafından tepki ile karşılanıyor. Elimizden geldiğinde vatandaşlarımızın iyi gününde de kötü gününde de her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. İnsan ayrımı yapmadık. 7 gün 24 saat 365 gün cep telefonum hep açıktı. Vatandaşlarımızın belediye başkanına kolay ulaşabildiği 5 yıllık bir zaman geçirdik. Belediye başkanlığı doğumdan ölüme uzayan bir çizgi. Ben bir 5 yıl daha evladım gibi gördüğüm, aşık olduğum bu kente hizmet etmek istiyorum. Allah’ın izni Yalova’da yaşayan vatandaşlarımızın desteği ile bunu 2014 yılında başardık, 2019 Mart ayında yine başaracağız. Bu kadar genci bir arada görmekten son derece gurur duydum. Evlatlarım, martın sonu bahar diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138