Batarya Çetesi Yakalandı

Marmara Bölgesindeki bir çok ilde yer alan Türk Telekom A.Ş firmasına ait trafolara kendilerine Türk Telekom Personeli süsü vererek giren ve içeride bulunan UPS Bataryalarını çalan 4 kişilik Şebeke Yalova Polisi’nin 2 ayrı ilde gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı.

Batarya Çetesi Yakalandı

Yalova Polisi Marmara Bölgesindeki bir çok ilde Türk Telekom A.Ş firmasına ait trafolara dadanan hırsızlık şebekesini son işlerinde çökertmeyi başarttı. Yalova’nın Çiftlikköy ilçesindeki 5 trafo binasında gerçekleşen soygun neticesinde harekete geçen Yalova Polisi ilçedeki güvenlik kamera kayıtlarını izledi. Bu kayıtlar neticesinde önce araçların plakalarına ulaşan ekipler ardından şahısların eşkal ve kimlik bilgilerine ulaşmayı başardılar.

Şahısları teknik takibe alan Yalova Polisi kısa sürede 4 hırsızlık zanlısının adreslerini tespit etti. Düğmeye basan Yalova Polisi Kocaeli Darıca ilçesi ve İstanbul’daki 4 ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Şahısları uykuda yakalayan Yalova Polisi şahısları Yalova’ya getirerek sorguladı. Hırsızlık zanlıları M.H  (25), U.H  (26), KCK (31) ve GH (22) hırsızlıkları nasıl yaptıklarını en ince detaylarına kadar anlattılar. Daha önceden Türk Telekom’da çalışan M.H’nin trafolara özel anahtarları ele geçirdiği ve bu anahtarlar sayesinde de trafoları kolayca açarak içeriye girdikleri tespit edildi. Trafolarda bulunan UPS Bataryalarını söken şahıslar daha sonra bu bataryaları hurda alımı yapan firmalara sattıkları öğrenildi. Çiftlikköy ilçesindeki trafolardan çalınan bataryalar ise Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde hurda alımı yapan 3 firmada ele geçirildi. Şahısların ev ve işyerlerinden ise Telekom’a ait yelek ve trafoları açmakta kullanılan anahtarlar ele geçirildi. Şahıslar tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edildiler.
 

YORUM EKLE

banner137

banner138