Bayram dönüşü trafik çilesi

Ramazan Bayramı'nı İstanbul dışında geçiren vatandaşların trafik çilesi başladı. Tatilden dönen vatandaşlar, Topçular İskelesi önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu. İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO), yetkilileri, yoğunluk nedeniyle feribot sayısının 8'den 16'ya yükseltildiğini belirtti.

Bayram dönüşü trafik çilesi
 Dün 8 bin aracın geçiş yaptığı Topçular Feribot İskelesi'nde bugün de 12 bin aracın geçiş yapması bekleniyor. 2 günde toplam 20 bin aracın İstanbul'a geçiş yapacağının tahmin edildiği Topçular Feribot İskelesi'nde yoğunluk da öğlen saatleriyle birlikte kendisini hissettirmeye başladı. Vatandaşlar feribot iskelesinin istif alanın doldururken yaklaşık 500 metrelik araç kuyrukları oluştu. Günün ilerleyen saatlerinde ise yoğunluğun daha da artması bekleniyor. 

Öte yandan jandarma trafik ekipleri sıkışan trafikte yolculara tek tek çikolata ikram ederek bayramlaştı. Trafikte bunalan vatandaşlar arabaların kapı ve camlarını açarak serinlemeye çalıştı. Bazı vatandaşlar bu sene daha rahat yolculuk yaptıklarını söylerken kimi vatandaşlar ise "Bu sıkıntıyı bir daha yaşamamayı tercih etmek için tatil yapmamak en iyisi." dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138